Strona główna / Windykator zapłaci za nękanie telefonami.

Windykator zapłaci za nękanie telefonami.
9 lipca 2019 | Czas czytania: 2 minuty

Ciekawy wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim. Mieszkaniec Radomska pozwał firmę windykacyjną o nękanie telefonami. I wygrał.

Dzwonili kilkanaście razy dziennie albo na numer prywatnego telefonu albo na telefony służbowe. Zamiast wyjaśnić, pytali o dane osobowe i postępowanie spadkowe. Przez trzy miesiące wykonali 102 połączenia.

Nękany telefonami człowiek nie wytrzymał tej chorej sytuacji i poszedł po sprawiedliwość do sądu. A jak to wszystko się zaczęło?

Ta sprawa wyglądała na prostą – przynajmniej tak uważał windykator, żądając od mieszkańca Radomska spłaty kredytu, którego nie zdążył spłacić jego zmarły ojciec.

Radomszczanin nie uchylał się od wyjaśnienia tej sprawy, zwłaszcza, że chodziło o ponad 1600 zł. Dlatego niezwłocznie skontaktował się z windykatorami. Ci obiecali wysłać pismo, ale jednak słowa nie dotrzymali.

Zamiast tego wydzwaniali co chwila do mężczyzny pytając na przykład o dane osobowe rzekomo potrzebne do weryfikacji.

Zmęczony postępowaniem windykatorów mężczyzna  zawiadomił  policję o nękaniu. Sprawa trafiła do prokuratury, ale śledczy z powodu „braku znamion czynu zabronionego” oddalili sprawę.

Jednak mężczyzna nie dał za wygrana i wystąpił do sądu z pozwem cywilnym, w którym zażądał odszkodowania w wysokości 20 000 zł. Po tym nękające go telefony od razu umilkły.

Jak się skończyła sprawa? Sąd Okręgowy w Piotrkowie częściowo uznał powództwo. Sędzia oceniła, że firma windykacyjna uporczywie i napastliwie wydzwaniania do mężczyzny  naruszając jego prywatność oraz spokój.

Sędzia zakazała połączeń telefonicznych wykonywanych przez windykatorów do radomszczanina i zasądziła odszkodowanie – 2 000 zł.

Przypominamy, że firmy windykacyjne nie mogą nękać nas: telefonami i stosować gróźb. A przede wszystkim nie mogą wysyłać korespondencji z czerwonymi pieczątkami z napisem: dług lub windykacja oraz wypytywać sąsiadów czy kolegów z pracy o naszą sytuację.  Jest to karalne.

Map


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280