Strona główna / Uważaj na pieniądze! Nowe oszustwo przy bankomacie.

Uważaj na pieniądze! Nowe oszustwo przy bankomacie.
1 maja 2019 | Czas czytania: 1 minuta

Nowe oszustwo złodziei kradnących pieniądze z bankomatów. Tym razem specjalne urządzenie uniemożliwia przez jakiś czas wypłacenie gotówki, która kradną złodzieje.

Innymi słowy oszuści znaleźli nowy sposób na kradzież pieniędzy. Jak to się odbywa? Złodzieje instalują specjalną nakładkę na bankomat.

Następnie obserwują urządzenie czekając, aż pojawi się osoba chętna do wybrania gotówki. Ludzie przeprowadzają transakcję, ale nie otrzymują pieniędzy i po chwili, przekonani o awarii urządzenia, odchodzą od urządzenia.

Wtedy do akcji ruszają przestępcy, którzy podchodzą do bankomatu i wyciągają zatrzymane pieniądze.

Co zrobić, żeby zmniejszyć ryzyko utraty oszczędności w chwili wypłaty? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na kilka szczegółów dotyczących pracy i wyglądu bankomatu.

Zanim wypłacimy gotówkę, sprawdźmy, czy na bankomacie nie ma doczepionych elementów wystających poza obudowę, np. w formie nakładek.

Starajmy się w miarę możliwości dokonywać transakcji w bankomatach zlokalizowanych w oddziałach lub w miejscach, w których jest stały monitoring.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości powiadommy od razu bank. Jeżeli jesteśmy pewni, że zostaliśmy okradzeni, skontaktujmy się z policją.

Niezależnie od tego, starajmy się na bieżąco weryfikować ilość transakcje na kontach i sprawdzajmy, czy wszystkie z nich kojarzymy i rzeczywiście przebiegły one wedle naszej wiedzy pomyślnie.

Map


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280