Strona główna / Tym razem metodą na BLIK-a ukradli 3500 zł.

Tym razem metodą na BLIK-a ukradli 3500 zł.
31 lipca 2019 | Czas czytania: 2 minuty

Proszę pomóż. Potrzebuję pilnie pieniędzy na naprawę samochodu. Wieczorem oddam – przeczytała Anna z Lublina wiadomość na Messengerze od przyjaciółki. Kobieta przelała pieniądze BLIK-iem. Ale koleżanka okazała się oszustem.

Pisaliśmy przed kilkoma miesiącami nowym pomyśle oszustów, którzy wykorzystują Facebooka i kradną pieniądze metodą na tzw. BLIK-a. Choć ostrzeżenie dotarło do wielu z Was okazuje się, że jednak tracicie pieniądze. I co najgorsze, nie z naiwności, ale chęci pomocy bliskim.

Podpowiemy Wam wraz z policją, jak tego unikać.

Co dokładnie wydarzyło się w Lublinie? Okazuje się, że tym razem oszust podszedł dwie kobiety, które łącznie straciły 3500 zł. 

Jak to się tym razem odbyło? Przede wszystkim złodziej wykradł hasło i login do kont ofiar na Facebooku. Następnie skorzystał z Messengera i podszywając się pod właścicielkę konta, poprosił jej znajomą o dokonanie dwóch przelewów po 1000 zł każdy za pomocą aplikacji BLIK.

Niestety nieświadoma niczego koleżanka, sądząc że pomaga koleżance przesłała pieniądze przy pomocy aplikacji BLIK. Stosując tę samą metodę złodziej ukradł kolejne 1500 zł innej mieszkance Lublina.

Policja apeluje o ostrożność, ponieważ złodzieje są coraz bardzie pomysłowi, choć stosują starą jak świat metodę, czyli manipulację .

Sylwia Serafin, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubinie Sylwia Serafin: – Jeden  z oszustów napisał do ofiary, że stoi przy kasie,  chce zapłacić za zakupy, ale karta płatnicza straciła ważność. Jeszcze innym sposobem jest prośba o szybką pożyczkę na zakupy przez Internet.

Jeśli dostaniemy taką informację, należy przede wszystkim zadzwonić do znajomego i upewnić się, czy na pewno on wysłał tę wiadomość.

Policja prosi przede wszystkim o pilnowanie haseł dostępowych; po drugie o wylogowywaniu się z aplikacji za każdym razem po zakończeniu ich użytkowania; po trzecie o nieotwieraniu e-maili od nieznanych nadawców.

To naprawdę może ustrzec przed utratą pieniędzy.

MaP


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280