Strona główna / Strzały w szkole podstawowej w Brześciu Kujawskim

Strzały w szkole podstawowej w Brześciu Kujawskim
27 maja 2019 | Czas czytania: 2 minuty

Były uczeń wszedł do Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim i otworzył ogień. Dwie osoby zostały ranne: woźna oraz 11-letnia uczennica. Sprawca, Marek N, 18-latek został zatrzymany.

Po wejściu do szkoły napastnik odpalił m.in. dwie petardy, jedna raniła uczennicę; ponadto chłopak oddał także strzał w kierunku woźnej i zranił kobietę.

Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa bydgoskiej policji powiedziała, że obrażenia od broni nie są charakterystyczne dla broni palnej. Jak się dowiedzieliśmy napastnik strzelał z rewolweru czarnoprochowego.

Z nieoficjalnych informacji wynika także, że sprawca ataku był przygotowany do akcji. Dlaczego? Poza bronią, miał przy sobie puszki z materiałami wybuchowymi domowej roboty wypełnione gwoździami.

Tuż po ataku ewakuowano szkołę a na miejscu pojawiły się: policja, pogotowie ratunkowe; następnie przyleciał śmigłowiec LPR. Służby zadbały przede wszystkim o bezpieczeństwo uczniów i poszkodowanych.

Woźną i ranną dziewczynka przetransportowano do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Uczniowie szkoły zawiadomili m.in. Polskie Radio, że pod zdjęciem sprawcy w mediach społecznościowych są napisy, sugerujące atak na szkołę. Jednak później ktoś je usunął.

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2315739,Brzesc-Kujawski-zapowiedz-strzelaniny-w-szkole-pojawila-sie-wczesniej-w-internecie

Portal ddwloclawek.pl twierdzi, że zatrzymany mężczyzna rok temu pojawił się w pobliżu tej samej szkoły z nożem. Później, po interwencji policji, trafił na obserwację psychiatryczną.

https://ddwloclawek.pl/pl/11_wiadomosci/34116_strzelanina_w_podstaw_wce_ranne_wo_na_i_uczennica.html

Ustalenia te potwierdza rzeczniczka policji, która przyznaje, że Marek N. podjął leczenie psychiatrycznie. Jak długo trwało? Udało się nam ustalić, że od lipca ubiegłego roku do lutego tego roku.

Po ataku w szkole podstawowej zwołano przed południem spotkanie sztabu kryzysowego z udziałem władz gminy, policji i innych służb. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, nazwał atak aktem terrorystycznym.


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280