Strona główna / Rodzinny interes. Policja rozbiła gang zajmujący się prostytucją.

Rodzinny interes. Policja rozbiła gang zajmujący się prostytucją.
23 maja 2019 | Czas czytania: 1 minuta

Mama kierowała gangiem zajmującym się prostytucją, a córka, tegoroczna maturzystka, obsługiwała infolinię i umawiała klientów na spotkania. Po roku śledztwa panie wpadły w ręce policjantów z Rybnika. 

Grupą dowodziła Anna G., mieszkanka Zabrza, a pomysł na biznes był prosty. W wynajmowanych mieszkaniach kobieta zorganizowała agencję towarzyską, która świetnie prosperowała.

Joanna Smorczewska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach: ­­– Anna G. była najemcą nieruchomości. Za pośrednictwem portalu internetowego zamieszczała ogłoszenia o poszukiwaniu przez nią osób do pracy w zakresie świadczenia usług seksualnych.

Następnie kobiety, które nawiązały kontakt z Anną G., dostawały informacje, że na stronie internetowej roksa.pl pojawią się ogłoszenia o świadczeniu przez nie usług seksualnych. 

A później już spotkania z klientami. Te odbywały się w wynajmowanych mieszkaniach w: Rybniku, Zabrzu, Bytomiu, Tychach, Żorach i Nowym Sączu.

Ale, żeby atmosfera była bardziej familijna, Anna G. wciągnęła do interesu także własną córkę. Co robiła latorośl? Tegoroczna maturzystka „siedziała na telefonie” i umawiała spotkania klientów z konkretnymi paniami. 

A jak wyglądały rozliczenia? Cześć kobiet, pobierała opłatę od klienta i przekazywała pieniądze oddelegowanej „opiekunce”; natomiast inne panie umawiały się na rozliczenie w postaci wpłaty „abonamentu”, w zamian za możliwość wykonywania usług w wynajmowanych pomieszczeniach. 

Ogółem w sprawę zamieszanych jest jeszcze siedem osób: trzech mężczyzn oraz cztery kobiety. Zajmowali się oni przede wszystkim: przewozem pieniędzy, pobieraniem opłat, ochroną kobiet świadczących usługi seksualne.

Na wniosek prokuratury trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Map


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280