Strona główna / Pojechał na wycieczkę czołgiem. Pijany.

Pojechał na wycieczkę czołgiem. Pijany.
14 czerwca 2019 | Czas czytania: 1 minuta

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w centrum Pajeczna w Łódzkiem jechał czołgiem T 55. W dodatku był pijany.

Zapewne nieźle musiał zdziwić się dyżurny Komendy Powiatowej w Pajęcznie, gdy 13 czerwca przed godz. 22.00 usłyszał w telefonie zaniepokojony głos: „po centrum miasta jedzie czołg”.

Natychmiast w rejon ul. Mickiewicza skierowano patrol. Gdy policjanci przyjechali na miejsce nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

A ich oczom ukazał się zaparkowany na jezdni radziecki czołg T 55 oraz stojący obok mężczyzna.

Okazało się, że to nie on naśladował Grzesia z „Czterech Pancernych i Psa”, a był jedynie pasażerem; widząc, że kierowca czołgu umknął, policjanci zabrali się szybko do pracy i znaleźli mistrza czołgowych wycieczek. Był pijany.

Jak doszło do tej niezwykłej przejażdżki? Otóż czołg transportowano na lawecie, która stanęła z powodu awarii. Pojazd z niej zdjęto.

Kiedy zapadła decyzja o jego ponownym załadowaniu kierowca lawety nieoczekiwanie nabrał ochoty do przejażdżki pancernym pojazdem po Pajęcznie. Ale, że nie chciał jechać sam, dlatego do czołgu zabrał pasażera.

Okazało się, że pancerna fantazja może sporo kosztować kierowcę: czołg nie ma ubezpieczenia komunikacyjnego, a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami.

W usunięciu czołgu z ulicy pomógł funkcjonariuszom były żołnierz, który ma uprawnienia do kierowania takimi pojazdami.  T 55  na koszt właściciela trafił na strzeżony parking.

MaP


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280