Strona główna / Pojechał na wycieczkę czołgiem. Pijany.

Pojechał na wycieczkę czołgiem. Pijany.
14 czerwca 2019 | Czas czytania: 1 minuta

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w centrum Pajeczna w Łódzkiem jechał czołgiem T 55. W dodatku był pijany.

Zapewne nieźle musiał zdziwić się dyżurny Komendy Powiatowej w Pajęcznie, gdy 13 czerwca przed godz. 22.00 usłyszał w telefonie zaniepokojony głos: „po centrum miasta jedzie czołg”.

Natychmiast w rejon ul. Mickiewicza skierowano patrol. Gdy policjanci przyjechali na miejsce nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

A ich oczom ukazał się zaparkowany na jezdni radziecki czołg T 55 oraz stojący obok mężczyzna.

Okazało się, że to nie on naśladował Grzesia z „Czterech Pancernych i Psa”, a był jedynie pasażerem; widząc, że kierowca czołgu umknął policjanci zabrali się szybko do pracy i znaleźli mistrza czołgowych akrobacji. Był pijany.

Jak doszło do tej niezwykłej przejażdżki? Otóż czołg transportowano na lawecie, która stanęła z powodu awarii. Pojazd z niej zdjęto.

Kiedy zapadła decyzja o jego ponownym kierowca nabrał ochoty do przejażdżki nim po Pajecznie. Ale że nie chciał jechać sam, dlatego do czołgu zabrał pasażera.

Okazało się, że pancerna fantazja może sporo kosztować kierowcę – czołg nie ma ubezpieczenia komunikacyjnego, a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami.

W usunięciu czołgu z ulicy pomógł funkcjonariuszom były żołnierz, który ma uprawnienia do kierowania takimi pojazdami.  T 55  na koszt właściciela trafił na strzeżony parking.

MaP


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280