Strona główna / Płać, bo opublikujemy Twoje nagie zdjęcia i filmy!

Płać, bo opublikujemy Twoje nagie zdjęcia i filmy!
11 kwietnia 2019 | Czas czytania: 2 minuty

Dostałeś emaila, w którym haker grozi, że jeśli nie zapłacisz 250 euro w bitcoinach, to pokaże twoim znajomym gorące zdjęcia z twojego komputera i upubliczni adresy stron erotycznych na które wchodziłeś w ostatnim czasie? Nie jesteś jedyny.

Jeśli dostałeś taką wiadomość, nie musisz się bać. To następna próba wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Jeśli zapłacisz, wkleisz link do podanej przez nich strony, staniesz się niczym innym, jak ofiarą kolejnego oszustwa.
 

Mam dla ciebie złą wiadomość.

– 26/09/2018 – tego dnia zhakowałem twój system operacyjny i
uzyskałem pełny dostęp do twojego konta – tak zaczyna się treść wiadomości, która trafia do coraz większej liczby osób w Polsce.

Haker straszy że włamał się na twój router, instalując złośliwe oprogramowanie, albo w innej wersji, że ma dostęp do twoich haseł np. do logowania sklepów.

Dalej jest jeszcze ciekawiej – „zawartość Twojego dysku została przeniesiona na serwer zdalny, więc każda próba usunięcia jego oprogramowania oraz reinstalacja systemu zakończy się fiaskiem. Masz jedynie jedno wyjście. Musisz zapłacić 250 Euro w krypto walucie BTC”. List kończy się podaniem adres portfela włamywacza.

Oszust powołuje się na kodeks hakera, kiedy dostanie żądaną kwotę da Ci spokój. Obiecuje też że już nigdy więcej o nim nie usłyszysz, a wszystkie materiały skopiowane na serwer zdalny ulegną zniszczeniu.

Blef czy prawda?

Podobny email przyszedł do jednego z naszych dziennikarzy, ktoś chyba nawet nie wiedział do kogo go wysyła. Redaktor ze skrzynki odbiera maile na służbowym laptopie, na którym nie ma żadnych zdjęć, ani historii przeglądanych stron.

Sam fakt przysłania takiej wiadomości ewidentnie świadczy o oszustwie. Publikujemy treść wiadomości jako ostrzeżenie dla innych. Pod żadnym pozorem nie wpłacajcie oszustowi żadnych pieniędzy i i nie wklejajcie żadnych linków, które każą wam wpisać do przeglądarki hakerzy.

SoH


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280