Strona główna / Oskarżony bez dowodów Polak wraca z arabskiego więzienia.

Oskarżony bez dowodów Polak wraca z arabskiego więzienia.
22 maja 2019 | Czas czytania: 1 minuta

fot. mynewsdesk.com

Artur Ligęska uwięziony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Polak, który nieludzkich warunkach spędził rok w więzieniu, został zwolniony i wraca do domu.

O sprawie napisał portal mynewsdesk.com

Historia Artura Ligęski mrozi krew w żyłach, ponieważ mężczyzna został skazany za rzekome zażywanie meta amfetaminy, bez jakichkolwiek dowodów czy świadków.

Do zatrzymania Polaka doszło maju 2018 r. w Emiratach Arabskich, a wyrok, który zapadł przed tamtejszym sądem brzmiał „dożywocie”.

Sama rozprawa trwała dosłownie kilka minut, ale co w tej sprawie jest najbardziej przerażające, to… niewiedza. Nie wiadomo bowiem do dziś na podstawie jakich dowodów sędzia wydał skandaliczne orzeczenie.

Innymi słowy służby ZEA nic na mężczyznę nie miały.

Po wyroku koszmar Polaka rozpoczął się na dobre. Dlaczego? Otóż kilka ostatnich miesięcy mężczyzna spędził w izolatce o wielkości 4 m kw. i w rezultacie schudł ponad 20 kg a także ciężko zachorował.

Jego bliscy przerażeni pisali „dopiero od niedawna miał (Artur Ligęska, przy. red.) luksus spania na karimacie i możliwość kupienia sobie czegoś do jedzenia, dzięki pieniądzom przesłanym przez rodzinę (…) Dopiero od grudnia ma dostęp do lekarza i farmakologii”.

W uwolnienie Artura Ligęski zaangażowała się polska ambasada oraz Nigeryjczyk, który pomógł Polakowi w więzieniu. W rezultacie po interwencji księcia Mohammeda bin Zayeda mężczyzna trafił do domu.

Artur Ligęska apeluje o pomoc dla podobnie jak on oskarżonego i osadzonego w więzieniu w Abu Dhabi brytyjskiego żołnierza Andyego Neala. W przeciwieństwie do Polaka, Brytyjczyk dalej przebywa w więzieniu.

O sprawie można przeczytać

https://www.mynewsdesk.com/uk/stirling-och-partners/pressreleases/polish-uae-prisoner-artur-ligeska-released-from-abu-dhabi-central-jail-last-week-tells-of-conditions-that-innocent-british-ex-soldier-andrew-neal-dot-dot-dot-2876154?fbclid=IwAR3Jr_XIkEiQUfp97ShVNUQSMl_sZEyx0iThBfYTmEmdTrA64ll5vQSTk6I

Map


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280