Strona główna / Okradali konta bogatych ludzi

Okradali konta bogatych ludzi
13 maja 2019 | Czas czytania: 2 minuty

Sto tysięcy złotych wyłudzonych z kont bogatych ludzi, a kolejne 12 000 000 zł w planach. Jak to robiono? Złodzieje przelewali pieniądze z kont klientów banków.

Sprawę oszustów, których może być aż 19, wykryli policjanci z osztyńskiego Centralnego Biura Śledczego. Śledczy na trop złodziei wpadli przed trzema laty. Członkowie szajki przelali wówczas z banku 100 000 zł , 2 500 000 zł nie zdołali, a jak się później okazało, 9 500 000 zł szajka planowała wyłudzić.

Okazuje się, że w skład grupy wchodzili przede wszystkim pracownicy banków, bez których misterny plan nie miał szans na realizację.  A jak przestępcy zdobywali pieniądze?

Otóż dzięki podrobionym dokumentom tożsamości rzeczywistych klientów banków. Potem przestępcy likwidowali np. lokaty klientów lub przelewali pieniądze z cudzych rachunków na specjalnie założone w tym celu konta, nad którymi mieli kontrole.

Grupa nie składała się z amatorów – innymi słowy oszuści byli dobrze zorganizowani i podzielili między sobą role na role.

Ktoś inny odpowiadał za organizację fałszywych dowodów osobistych, jeszcze inny za wyszukiwanie kontaktów wśród pracowników banków oraz znajdowanie tzw. „słupów”, których dane zakładano konta bankowe służące do przelewów.

Grupa wpadła pod koniec ubiegłego roku w Gdańsku i w Olsztynie. Wówczas policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o udział w oszustwach, a wśród zatrzymanych byli pracownicy banków.

Kilka miesięcy później na terenie Warszawy wpadł kolejny mężczyzna, któremu przedstawiono zarzut usiłowanie wyłudzenia około 3 000 000 zł.

Dziewiętnastu osobom przedstawiono zarzuty popełnienia i usiłowania popełnienia przestępstw, w tym niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości, prania pieniędzy, a także posługiwania się podrobionymi dokumentami.

Są to mieszkańcy województw warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Większość zatrzymanych była wcześniej notowana przez policję za przestępstwa przeciwko mieniu.

Map


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280