Strona główna / Mamed Ch., mistrz MMA z jedenastoma zarzutami.

Mamed Ch., mistrz MMA z jedenastoma zarzutami.
12 czerwca 2019 | Czas czytania: 2 minuty

Mamed Ch, były mistrz MMA, Czeczen z polskim obywatelstwem został zatrzymany we wtorek 11 czerwca tego roku przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Jest podejrzewany m.in. o udział w legalizacji kradzionych luksusowych samochodów.

Prokuratura postawiła mu 11 zarzutów. Według śledczych, Mamed Ch. uczestniczył w handlu kradzionymi samochodami z Czechach. Chodzi o luksusowe auta: Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, czy BMW serii 7.

Dalsze zarzuty

Ponadto mężczyzna usłyszał także zarzuty o: użycie przemocy, naruszenie nietykalności osobistej i spalenie dwóch samochodów. Grozi mu 5 lat więzienia.

Prokuratura Krajowa komentując zatrzymanie napisała w komunikacie:

„W toku postępowania prokurator przedstawił Mamedowi K. siedem zarzutów paserstwa samochodów kwalifikowane z art. 291 par. 1 kodeksu karnego oraz jeden zarzut usiłowania paserstwa z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 291 par. 1 kk. Podejrzany dopuścił się tych czynów od kwietnia 2016 roku do lutego 2017 roku.

Mamed K. jest również podejrzany o nakłonienie w kwietniu 2017 roku w Warszawie i Rybniku innych osób i kierowanie wykonaniem przestępstwa polegającego na spaleniu dwóch samochodów kwalifikowane z art. 18 par. 1 i 2 kk w zw. z art. 288 par. 1 kk.

Ponadto usłyszał on zarzuty użycia w październiku 2018 roku w Olsztynie przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji w celu zmuszenia ich do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby kwalifikowane z art. 222 par. 1 kodeksu karnego i art. 224 par. 2 kk oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji kwalifikowane z art. 226 par. 1 kk.”

Zatrzymanie pod Olsztynem

We wtorek 11 czerwca policjanci na wniosek prokuratury w Katowicach zdecydowali się na zatrzymanie Mameda Ch w jego domu.  

Śledczy, wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych, weszli o godz. 6.00 rano do domu pod Olsztynem i tam zatrzymują zawodnika.

Podczas przeszukania śledczy zabezpieczyli przede wszystkim dowody związane ze sprawą. Poza tym znaleźli także wartościowe przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa.

Dotychczas aresztowano w tej sprawie 4 osoby.

Kim jest Mamed Ch.?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mamed_Chalidow

MaP


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280