Strona główna / Dawid wciąż nie odnaleziony. Policja zmienia taktykę.

Dawid wciąż nie odnaleziony. Policja zmienia taktykę.
14 lipca 2019 | Czas czytania: 3 minuty

Poszukiwania pięcioletniego Dawida Żukowskiego trwają kolejną dobę. Przeszukano już 3 000 hektarów, ale na razie ani śladu chłopca.

Chłopca szukają: policjanci, strażacy żołnierze WOT a także mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego gdzie malec mieszkał. Są to największe poszukiwania w historii polskiej policji, w którym biorą udział śmigłowce i drony.

Co wiemy?

Kom. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji  twierdzi, że policjanci znają trasę, zarówno przejazdu i przejścia ojca chłopca. Dlatego teren, poszukiwań nie jest przypadkowy.

–  To są miejsca, gdzie Dawid mógł opuścić samochód – mówi rzecznik stołecznej policji. – Poszukiwacze mają ze sobą GPS-y dlatego widzimy w naszych systemach teren już sprawdzony. Innymi słowy mamy gwarancję, że nic nie zostało w danym miejscu pominięte.

Policja szuka chłopca od 10 lipca o północy, ponieważ wtedy policjanci dostali zgłoszenie od rodziny chłopca o jego zaginięciu.  

Dlaczego?

Ojciec chłopca zabiera malca w środę ok. godz. 17.00 i odjeżdża Skodą Fabią. Przed godz. 21.00, według ustaleń policji, tata odbiera sobie życie rzucając się pod pociąg.  

Co pchnęło ojca do tak desperackiego czynu? Okazuje się rodzice chłopca nie mieszkali razem. Ponieważ między nimi narastał konflikt, wszystko wskazuje na to, że był on przyczyną tego, co się później wydarzyło.

Ale to nie wszystko. Policja ma także informację, że ojciec Dawida stasował przemoc wobec mamy chłopca. Po jednej z kłótni mężczyzna wysłał do kobiety informacje, że dziecka  już nie zobaczy. Dodatkowo mężczyzna mógł mieć problemy z hazardem i narkotykami

Co mogło stać się z chłopcem?

Policja nie chce wdawać się w dywagacje, a hipotez pojawia się mnóstwo. Ot takich, że, chłopiec został wywieziony za granicę – taka teza pojawiła się, po tym jak ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce poinformowała rosyjskie media, że zaginiony pięciolatek z Grodziska Mazowieckiego jest obywatelem Rosji, aż po makabryczne.

Jedna z nich pojawiła się w mediach. Według Super Expresu , podczas przeszukiwań samochodu ojca technicy policyjni odkryli ślady sugerujące, że przewożono w nim zwłoki.

Policja w dalszym ciągu prosi o informacje, które mogą przyczynić się do odnalezienia chłopca.

Co dalej?

Kom. Sylwester Marczak powiedział, że w poniedziałek policja nie planuje już poszukiwań przez tzw. pododdziały zwarte. Ale w zamian za to śledczy zbiorą ustalenia operacyjne, nagrania z monitoringów oraz kamer samochodowych i informacje i zastanowią się nad inną taktyką. Jednak nie będą już to poszukiwania na dużą skalę., bardziej praca śledcza.

Jednocześnie prosimy, aby wszelkie zgłoszenia na temat z Dawida można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer 112.

MaP


Fatal error: Call to undefined function get_blog_details() in /home/reporter/public_html/AJ/wp-content/themes/Less-master/index.php on line 280